Semberiju čekaju velike promjene.
Od 1. septembra će u javnim ustanovama i preduzećima u Semberiji biti u upotrebi novi rodno ravnopravni pravopis semberskog jezika.
To je za Bijeljina Njuz potvrdio načelnik odjeljenja za ispijanje kafe i limunade u Local Lounge, Mirko Slavković, zvani Krga.
– Oder vam novnar da ti nešta reknem, botisebe. Eo vak, mi smo svunoć vjećali neko veče na Monaku o tom pravopisu, kako se šta kae. Bijo je i Ljubša snama, uneke doe i Miško, pojdosmo čitavo prase, nie se serbez ni oladilo, uvalmu. Na kraju smo prifatili prijedlog PDP-eja da se skunatore dva pravopisa, jedan za ove što gravitiraju Gljeviku i drugi za ove o Duda do Glavčorka. Obadvoica su rodno seksitivni, da izvineš. Eto bo turi tak na oti svoj portal i zeru nakiti da budne obrazli. Aj sad goni, treba da mi doe šura Cviko što mu je žena rukovodkinja kafe kuvarica u elektrobjeljni ućerašjoj.